Zespół inwestycyjny


Dla nas największą wartością są sukcesy naszych spółek.


Zespół inwestycyjny

IIF to doświadczona w inwestowaniu, doskonale wykwalifikowana kadra, która uczestniczyła w tworzeniu wielu znanych firm. W IIF wiemy, że sukces projektu w dużej mierze zależy od tworzącego go zespołu. Dlatego dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z każdym projektem który rozwijamy. Rafał Styczeń

Rafał Styczeń 

– Prezes Zarządu, CEO


Rafał Styczeń jest głównym założycielem i największym akcjonariuszem IIF S.A. Fundusz został założony w 1999 roku, jako jeden z pierwszych funduszy venture capital w Polsce.

Rafał Styczeń zdobywał doświadczenie na rynku IT już od czasu studiów na krakowskiej AGH. To on stoi za sukcesem takich firm jak Comarch, BillBird (Moje Rachunki) czy Inteligo. Z tego doświadczenia i wiedzy czerpią przedsięwzięcia rozwijane wewnątrz IIF.


W 1994 roku, przed założeniem IIF Rafał Styczeń był współzałożycielem i współautorem sukcesu Comarch S.A. – spółki, która znajduje się w czołówce największych firm IT w Polsce. W ciągu swojej działalności w Comarch, Rafał Styczeń pracował na stanowisku vice-prezesa, przygotowywał spółkę do wejścia na giełdę, prowadził też dział badań i rozwoju w departamencie telekomunikacji. Przed wejściem Comarch na giełdę przez dwa lata był prezesem zarządu.
 
Od stycznia 2000 Rafał Styczeń działa na stanowisku prezesa i dyrektora zarządzającego IIF S.A.


W latach 2002 do 2004 roku zarządzał firmą BillBird, założycielem i operatorem sieci MojeRachunki, która została sprzedana firmie Gtech w 2004 roku. Moje Rachunki to innowacyjna technologia umożliwiająca elektroniczne opłacanie rachunków. Projekt ten w całości stworzony został przez Internet Investment Fund.

Od czerwca 2011 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Wind Mobile S.A.

Rafał Styczeń jest magistrem informatyki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie a w 1996 roku ukończył Podyplomowe Studia Zarządzania Finansami w Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 1996 – 1997 uczęszczał na Minnesota State University, Moorhead – MBA program realizowany wspólnie z SGH natomiast w roku 2005 ukończył Stanford University Graduate School of Business EPGC, Executive Program for Growing Companies.


Rafał Styczeń jest zdobywcą wielu nagród. W  2000 roku został laureatem konkursu Młody, Utalentowany Biznesmen, organizowanego przez Rzeczpospolitą i Alcat a w 2001 roku laureatem konkursu organizowanego przez Businessman Magazine – Lider Nowej Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 
  

 Bartłomiej Stoiński

Bartłomiej Stoiński 

– Radca Prawny, Sekretarz Rady Nadzorczej


Bartłomiej Stoiński jest głównym wspólnikiem kancelarii prawniczej Stoiński Świerczyński oraz radcą prawnym Grupy IIF. Od września 2007 roku pełni funkcję sekretarza Rady Nadzorczej IIF S.A. a od czerwca 2011 jest członkiem Rady Nadzorczej Wind Mobile S.A. i Software Mind S.A.

Jest doświadczonym i utalentowanym radcą prawnym, specjalizuje się w prawie handlowym, prawie zamówień publicznych i prawie pracy. Bartłomiej Stoiński jest też członkiem Polsko Niemieckiego Stowarzyszenia Prawników. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Ruhr w Bochum. 

 

 


 Łukasz Juśkiewicz

Łukasz Juśkiewicz

– Dyrektor Inwestycyjny

 

Łukasz Juśkiewicz od maja 2007 roku jest Dyrektorem Inwestycyjnym w IIF S.A. Odpowiada za rozwój nowych projektów oraz ich pozyskiwanie do portfela spółki. Sprawuje nadzór nad IIF Seed Fund oraz prowadzi wewnętrzny Dział Analiz IIF, który zajmuje się wstępną selekcją napływających do funduszu projektów. Jest też członkiem Rady Nadzorczej Wind Mobile S.A.

Łukasz Juśkiewicz zdobywał doświadczenie jako doradca inwestycyjny przy ponad 100 projektach technologicznych sektora SME, jest konsultantem Regionalnej Strategii Innowacji Małopolski oraz ekspertem Narodowego Programu Foresight Polska 2020.

Jest absolwentem rachunkowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

 

 
  
  
 
Najpopularniejsze
Kategorie postów

IIF S.A.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 20
31-864 Kraków
tel. +48 12 376 51 73
biuro@iif.pl

Szukaj w artykułach

Dołącz do nas!
2018 Copyright IIF